teoretycznie ze świata motocykli
Sunday December 16th 2018

Jak skompletować wyprawkę motocyklisty?

dobre sklepy motocykloweZanim wsiądzie się na motocykl i ruszy się w trasę, należy się do tego odpowiednio przygotować. Podstawą jest oczywiście odpowiedni ubiór motocyklisty. Skompletować należy go bardzo skrupulatnie. Chodzi bowiem zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo.

Kompletowanie odzieży rozpocząć należy od kasku. Tu do wyboru jest kilka rodzajów. Kask otwarty, kask integralny, czyli zamknięty, kask szczękowy oraz kask cross/enduro. Jak można się domyśleć, wybór kasku uzależniony będzie od typu jazdy, jaki preferuje dany motocyklista. Dobre sklepy motocyklowe posiadają w swojej ofercie wszystkie modele kasków.

Poza kaskiem potrzeby będzie dobry kombinezony. Do wyboru mamy kombinezon skórzany lub tekstylny. Najważniejsze jest jest to, aby kombinezon posiadał dobrą wentylację i był wyposażony we wszystkie elementy ochronne, takie jak protektory.

Kompletując wyprawkę dla motocyklisty, nie można także zapomnieć o rękawicach. Muszą być one zarówno wygodne, jak i trwałe. Nie mogą się zbyt szybko ścierać. Dlatego najlepiej w tym przypadku zdecydować się na rękawice skórzane.

Kiedy odwiedzimy sklep motocyklowy spotkamy się z oferta wielu innych akcesoriów motocyklowych. To co zakupimy do jazdy zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i wymagać.

More from category

Na jakie kaski zwrócić uwagę?
Na jakie kaski zwrócić uwagę?

Niektórzy motocykliści mówią, że ich kask jest dla nich jak wizytówka na drodze. Dobrze dobrany kask powinien nie [Read More]

Prezent dla motocyklisty – co kupić?
Prezent dla motocyklisty – co kupić?

Pasja i zainteresowania dość często determinują zakres prezentów i podarków, które dana osoba chciałaby [Read More]

Quady i ich niepowtarzalna moc sprawiania przyjemności
Quady i ich niepowtarzalna moc sprawiania przyjemności

Quady stają się coraz popularniejsze praktycznie na całym świecie głównie z uwagi na fakt, iż są to wytrzymałe [Read More]

Gdzie najlepiej kupować akcesoria i części do quadów?
Gdzie najlepiej kupować akcesoria i części do quadów?

Quad, podobnie jak rower lub motocykl może zostać spersonalizowany za pomocą różnorodnych akcesoriów [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives